Perşembe, Kasım 15, 2018
Teknoloji

Geleceğin Kol Saati Apple Watch Series 4

Merakla beklenen, dünya devi markanın saati Apple Watch, yeni modeli Series 4 adıyla geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Özellikleriyle marka ve isminin önemini geride bırakacak gibi görünen saat, şimdiden teknoloji severler tarafından takibe alınmış durumda.

EKG (elektrokardiyogram) özelliği olan yani kalp kaslarının çalışmasının incelenmesi olarak açıklanabilecek bir özellikle geliyor. Önceki modelinden daha büyük ekrana sahip bu saat üzerine parmaklarını koyup 30 saniye beklediğinizde EKG bilgileriniz elde edilerek kayıt altına alınıyor.

Saatler için devrim niteliğinde olan bu özellik Apple için de iyi bir reklam olmuşa benziyor.
Çeşitli sensörlerle donatılmış saat acil durumlarda ambulans çağırmak gibi sıra dışı özelliklere de sahip. Sahibinin bir şekilde düştüğü fark edebilen saat, sahibinin ambulansa ihtiyacı olup olmadığını sorabilir, cevap alamazsa otomatik bir şekilde ambulansı arayabilir şekilde tasarlanmış.

Bir önceki modelinden daha büyük ve daha ince dış görünüme sahip saat. Uçtan uca ekran ile donatılmış durumda. Yeni yazılımsal içerikler nedeniyle işlemcisi de geliştirilen saatin pil ömrü bir önceki modelle aynı seviyelerde. Türkiye’de Apple Watch Series 4 yaklaşık 3000 TL civarlarında bir fiyata sahip.

Back To Top